Hakkımızda

Bobbin’nin yolculuğu, 1999’da Dilek Aksu’nun geleneksel yöntem ve değerlere olan inancıyla çıktığı yolda Ege’de, bir köyde, küçük bir dokuma atölyesini keşfetmesiyle başladı. Hammaddesi ağırlıklı ipek olan iplikleri kullanarak geçmişten bu yana süregelen el dokuma tezgahlarında alışılmadık renk kombinasyonlarını ve desenleri birleştiren marka modern, zamansız ve özgün kumaşlar üreterek ev tekstiline yeni bir anlayış getirmeyi amaçladı.

Bobbin kumaş üretimi ile sınırlı kalmaksızın perde, yatak örtüsü, yastık gibi tasarlanmış ürünler sunuyor, mimarlarla iş birliği içinde özel projelere çok yönlü katkı sağlıyor, tekstili mekânın, tasarımın ve yaşamın bütünleyici bir parçasına dönüştürüyor.

20 yılı aşkın sürede oluşan deneyim ve birikimi bir adım öteye taşımak üzere, özel olarak tasarlanmış, el emeği ile üretilmiş, sınırlı sayıda özel ürünü BOBBIN LIVING adı altında koleksiyonumuza dahil ediyoruz.

Dokumada geleneği temsil eden ipek, keten ve kotona olan tutkumuz, doğaya, doğal olana, el emeğine ve yerel birikime olan saygımız, özgün tasarımlarımızın, yaşamınıza anlam ve güzellik katacak ürünlerimizin arka planını oluşturuyor.

Bobbin ürünleri çevre dostu ve sürdürülebilir olmayı öne alan bir tasarım ve üretim anlayışını, sosyal sorumluluk bilinci içinde sahip çıkmaya çalıştığımız değerleri ve çağdaş yaşam içinde yeniden anlam kazanan bir geleneği temsil ediyor.